loading...
PL | EN

60-lecie parafii w Chatham

W niedzielę 25 czerwca wspólnota parafialna Matki Boskiej Zwycięskiej w Chatham, ON obchodziła 60-lecie powstania parafii. Uroczystość poprzedziły wielomiesięczne przygotowania związane z odnowieniem i modernizacją wnętrza kościoła. Ceremonię niedzielną rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ks. Bp. Ronald P. Fabbro,  biskup diecezjalny z London, ON.

W koncelebrze stanęli obok niego Ks. Prowincjał Paweł Bandurski, SChr i Ks. Ekonom Prowincji Zygmunt Ostrowski, SChr., a także zaproszenie kapłani. Wśród nich byli wszyscy poprzedni Proboszczowie parafii. Nie wszyscy jednak mogli przybyć. Z naszej wspólnoty zakonnej obecny był ks. Stanisław Michałek, SChr. Byli też księża z sąsiedztwa, zaprzyjaźnieni z naszą parafią. W czasie homilii, Ksiądz Biskup kilka razy powtórzył słowa „Nie lękajcie się”, zachęcając nas do ufnej wiary mimo trudności, jakich w życiu doświadczamy. Po Mszy świętej, odbyło się spotkanie Przełożonych Prowincji z Księdzem Biskupem na plebanii. Następnie wszyscy udali się do Sali Klubu Polsko-Kanadyjskiego na Bankiet. W czasie tego, okolicznościowe przemówienie wygłosił Ks. Biskup, Ks. Prowincjał i Ks. Kan. Mieczyław Kamiński – proboszcz w parafii sprzed 40 lat. Całość zakończyła się błogosławieństwem Księdza Biskupa. Wszystkim towarzyszyła radość i wdzięczność wobec Pana Boga za dar tych minionych lat.Polecamy