loading...
PL | EN

Msze żałobne za śp. ks. Tomasza Dzidę SChr w Houston

7 września w kościele Our Lady of Czestochowa w Houston, TX rozpoczęto odprawianie 9 Mszy żałobnych w intencji ks. Tomasza Dzidy SChr. Ks. Tomasz głosił w tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej wspólnoty. 

7 września w kościele Our Lady of Czestochowa w Houston, TX rozpoczęto odprawianie 9 Mszy żałobnych w intencji ks. Tomasza Dzidy, który zasłabł podczas pielgrzymki chrystusowców do Ziemi Świętej, przez tydzień był nieprzytomny i zmarł 5 września w szpitalu w Ammanie, w stolicy Jordanii. Ks. Tomasz głosił w tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej wspólnoty. W kościele oprócz świecy paschalnej, zapalono wotywną świecę św. Toribio Romo, patrona emigrantów. Po Mszy część jej uczestników zatrzymała się na modlitwie różańcowej w intencji Zmarłego. Ostatnia Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona 15 września, we wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej. Requiescat in pace!

Zdjęcia: http://polishchurchhouston.com//anons/galerie_fotografii/1148-_ks_Tomasz_Dzida_19812016.html 

ks. Waldemar Matusiak SChr

Polecamy