loading...
PL | EN

Koronacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights

W niedzielę, 6 października 2019 roku parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI świętowała jubileusz 40-lecia swojego istnienia. W czasie uroczystej Mszy św. bp Robert Fisher, biskup pomocniczy Archidiecezji Detroit, uroczyście dokonał koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 

W niedzielę, 6 października, 2019 r. obchodziliśmy Jubileusz 40-lecia naszej parafii. W czasie Mszy św. jubileuszowej ks. Bp Robert Fisher, biskup pomocniczy Archidiecezji Detroit, uroczyście dokonał koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w obecności architekta Andrzeja Ryczek, który zaprojektował korony oraz w obecności Piotra i Grzegorza Stopyra,  którzy w  pracowni artystycznej państwa Stopyrów w Polsce wykonali korony. W uroczystości wziął udział ks. Mateusz Gardziński SChr, Prokurator Generalny naszego Zgromadzenia Zakonnego, który przybył do nas z Rzymu i był oficjalnym przedstawicielem Ks. Generała Krzysztofa Olejnika SChr na tę uroczystość. Ponadto uroczystość zaszczyciły następujące osoby:  ks. Prowincjał Jacek Walkiewicz SChr, byli proboszczowie  parafii: Ks. Zygmunt Ostrowski SChr i ks. Sławomir Murawka SChr, byli wikariusze, którzy pracowali w parafii: Ks. proboszcz Mirosław Frankowski SChr, z parafii św. Foriana w Hamtramck, Michigan Ks. Robert Będziński SChr, duszpasterz Polaków w Salem, Massachusetts, i ks. Józef Siedlarz SChr z parafii św. Floriana w Hamtramck, a także ks. Andrzej Totzke SChr z parafii Trójcy Świętej z Chicago wraz z delegacją parafian; Przełożona Generalna Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, Matka Ewa Kaczmarek MChR z Polski, Sr. Anna Blauciak MChR, Delegatka Sióstr Misjonarek z Chicago oraz sr. Jadwiga Kokolus MChR z parafii Trójcy Świętej w Chicago.   

Uroczystość uświetniła schola parafialna pod dyrekcją naszej organistki Justyny Pal oraz schola dziecięca pod dyrekcją naszego wikariusza ks. Sergiusza Anhur SChr.

Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz Andrzej Maślejak SChr dziękując wszystkim powiedział między innymi: „Specjalne podziękowanie należy się wam drodzy Parafianie, Przyjaciele, Ofiarodawcy i Dobrodzieje - Wasza ofiarność i Wasz zapał sprawiają, że kościół Matki Boskiej Częstochowskiej tętni życiem pełnym wiary i patriotyzmu. Swoją duchową i patriotyczną postawą potwierdzacie, że nie ma historii Polonii bez Boga i Kościoła. Dziękuję Wam za Waszą postawę wiary i poświęcenia. Maryjo, nasza Patronko i przewodniczko w wierze, Tobie zawierzamy naszą Parafię i jej dalsze dzieje.

Po Mszy św. odbył się bankiet w sali św. Jana Pawła II, który prowadzili: p. Marcin Zajac, przewodniczacy Rady Parafialnej i p. Mariola Vanderest.

ks. Andrzej Maślejak SChrPolecamy